SM cvičení

smsystem_2

CO JE SM SYSTÉM
Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o 39let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení SM systém) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou.

KDO MŮŽE CVIČIT
Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 90 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na p.c. ) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

ZDRAVÍ ZA PÁR MINUT DENNĚ
Po zacvičení 6- 11ti cviků SM systému za 10minut, uděláte regenerační, protahovací a zároveň posilovací zdravotní program pro Vaše tělo. Díky i jednoduchosti a nenáročnosti, lze provádět doma, na zahradě či u vody. Stačí si jen koupit elastické lano a můžete cvičit.

JAK ZAČÍT
Stačí si koupit cvičební elastické lano. Pro bezchybnost cvičení a jistotu během provádění cviků je vhodné absolvovat 2-4 individuální lekce s terapeutem SPS, který může svalové disbalance omezující rozsah cvičení a způsobující bolest, uvolnit manuálními technikami SM Systému. Potom doporučujeme absolvovat alespoň 10 lekcí cvičení SM systému ve skupině, kde na Vás bude dohlížet zkušený trenér.

Kdy si můžu přijít protáhnout a stabilizovat záda cvičením?  🙂

Po přihlášení Vám sdělíme termín:).  

Kolikrát musím přijít, abych se to naučil (a)?  U každého je to jiné. Je třeba individuální přístup. Podle toho zda je skolióza, či jeli potřeba jen stabilizovat tělo. Po 10 návštěvách pak stačí jednou až dvakrát přijít za měsíc a nechat se opět zkontrolovat cvičení. 

Kolik mě bude stát 60min. lekce?    200Kč.

Kde se přihlásit?   Pošlete mail s kontaktem na sebe a my se Vám ozveme. 🙂 nebo nám zavolejte 608 981 204.

 

© 2019 Pyramida v Brdech | Created by Web-Liska